ניכיון שיקים לקבלני בנייה – הפתרון למחסור בתזרים המזומנים שמבטיח את המשכיות פעילות העסק

שירות ניכיון שיקים לקבלני בנייה: עודכן בפעם האחרונה בתאריך - 2022.07.27

קבלני בנייה לרוב נאלצים להתמודד עם בעיות בתזרימי המזומנים שכן הם מקבלים תשלומים רבים בשיקים דחויים, ועקב סיבה זאת אינם יכולים לקחת פרוייקטים רבים ואף נאלצים לוותר על עבודה רבה שכן אין באפשרותם לרכוש חומרי בנייה, להשכיר ציוד, לשלם משכורות ולקיים את עצמם. כאשר נחקק חוק המזומנים הוא ניסה לפתור את הבעיות הללו אך לצערנו הוא לא פתר את הבעיות של תזרימי המזומנים.

מהו חוק המזומנים?

חוק לצמצום השימוש במזומן 2022

חוק לצמצום השימוש במזומן 2022

חוק המזומנים אשר נחקק בשנת 2017 ומטרתו היא להסדיר את כל נושא התשלומים עבור ספקים בקרב גופים ציבוריים. החוק קובע את פרק הזמן המקסימלי בו חייבים להעביר את התשלום לספק והוא עד 45 ימים מרגע קבלת החשבונית או מהרגע שהספק ביקש את התשלום על עבודתו.

החוק היה אמור לעזור מאוד לכל הסקטורים ונותני השירותים במשק אך הוא מאוד לא עזר לקבלני הבנייה שכן אותם החוק החריג ולהם ניתן לשלם שוטף +70 מה שגורם לכך שקבלני הבנייה נכנסים לגרעונות גבוהים ולמשבר מזומנים.

חוק צמצום השימוש במזומן מתעדכן מהראשון לאוגוסט שנת 2022

חוק לצמצום השימוש במזומן עבר במטרה לסייע במאבק בפעילות הפלילית כמו הון השחור מעסקאות לא חוקיות, העלמת מס, הלבנת הון והכי חשוב לעשות צדק עם אוכלוסיה אשר משלמת מיסים. החוק קובע הגבלות על שימוש בכסף מזומן ובשיקים, החוק חל על כולם החל מאנשים פרטיים, בעלי חברות, תיירים וכל נותני השירותים למיניהם. מהתאריך הראשון לאוגוסט הסכומים המירביים לשימוש במזומן בין עוסקים יעודכנו ויעמדו על 6,000 ש״ח (במקום 11,000 ש״ח), בין אנשים פרטיים יהיה 15,000 ש״ח במקום 50,000 ש״ח.

באיזה אופן חוק המזומנים פוגע בקבלנים?

אחד הבעיות איתן מתמודדים קבלני הבנייה היא השיקים הדחויים והתשלומים השוטפים + שכן הם צריכים לקנות חומרי בנייה, לשלם משכורות, להשכיר ציוד ועל כל זה צריך לשלם ומיד. נושא זה גורם לקבלנים רבים לפשוט את הרגל ולאחרים להפסיק פרוייקטים באמצע או לא לקחת פרויקטים חדשים כלל בגלל מחסור במזומנים. 

קבלן מקבל שיק דחוי ואנו נספק תמורתו מזומן מיד

יתרון הגדול ביותר בניכיון שיקים לקבלני הבנייה הוא התזרים מזומנים אותו מקבל הקבלן אשר יעזור לו להתחיל עבודות חדשות ולסיים את הקיימות ללא קשיים. בנוסף המזומן נותן לקבלן את האפשרות להתחיל מספר פרויקטים במקביל וכך להגדיל את העסק שלו.

אם אתה קבלן כל שעליך לעשות הוא לפנות אלינו בוואטסאפ וקבל תשובה מיד!

מה היא עמלת ניכיון שיקים, האם יש לקבלן סיכון כלשהו?

חשוב לדעת שתהליך ניכיון שיקים מסחריים כרוך בתשלום עמלה אשר תקבע בין החברה לבין הקבלן בהתאם למועד פרעון השיק וסכומו.

אם הקבלן אינו רוצה לשלם את עמלה מכספו הוא יכול להוסיף אותה למחיר העבודה וכך בעצם העמלה תהיה כלולה בעלות העבודה.

מהם הסיבות הנוספות שמומלץ לקבלן לבצע ניכיון שיקים ולקבל מזומן מיד?

כאשר קבלן מבצע המרת שיקים ולקבל מזומן הוא בעצם פותח לו אפשרויות אשר לא היו קיימות לפני כן כמו הרחבת העסק, להשקיע בפרויקטים נוספים, לקנות ציוד מכני שיעזור לו בעתיד, להעסיק יותר עובדים, לחסוך כספים לעתיד על מנת שיהיה לו קל יותר לנהל את העסק בטווח הרחוק. סיבה נוספת היא שאם יהיה לקבלן יהיה מזומן ביד הוא לא יצטרף לקחת הלוואות עם ריביות גבוהות ומסגרת האשראי שלו בבנק לא תפגע.

כתובת ופרטי התקשרות​

פרטי התקשרות בטלפון ודוא"ל

פרטי התקשרות בווטסאפ

מיקום ושעות הפעילות של משרדינו

א'-ה' 9:00-19:0
יום ו' 09:00-14:00

לחצו ליצירת קשר

צרו איתנו קשר

אנחנו נחזור אליכם תוך 72 שעות

צ'יינג' טיראן (Change Tiran) שירותים פיננסים
Logo
Enable registration in settings - general
צריך עזרה?
Call Now Button דילוג לתוכן